Dwór Sieraków

//

MAGDA + JANEK

 

Są takie uroczystości, w których po prostu wszystko ze sobą współgra. Eleganckie miejsce jakim jest Dwór Sieraków, pięknie dopracowane dekoracje, idealna pogoda, dopasowane suknie druhen, a do tego wszystkiego przemili goście, którzy już tylko w niecierpliwości, poszeptując między sobą, czekają na wejście pięknej pary młodej. Myślicie sobie pewnie, że skoro takie to wszystko idealne, to nie będzie tutaj żadnej ciekawej historii? Że skoro tak, to może chociaż jakiś wbiegający pod koniec ceremonii dawny ukochany, który przewie całą uroczystość, by dodać jej trochę pikanterii? Że tak idealnie nie może przecież być, bo będzie nudno? Być może mogłoby tak być, ale nie z tą parą! 

Z Magdą i Jankiem znamy się od wielu lat, więc kiedy zapytali mnie, czy mógłbym zrobić zdjęcia na ich ślubie – nie zastanawiałem się ani chwili i od razu się zgodziłem. Tak, wiem, że wiele osób obawia się pracy dla swoich znajomych, bo to może generować stres i zwykle chcesz zrobić jeszcze lepiej to, co i tak już za każdym razem robisz najlepiej jak potrafisz, i tak dalej, i tak dalej… I może by tak było, gdybym nie znał Magdy. 😉 Od początku wiedziałem, że będzie to dobry i zabawny czas, a Madzia dopilnuje tego, by nikt nie tracił dobrego humoru przez cały dzień. Z mojej strony wiedziałem też, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, by uchwycić na zdjęciach każdy najmniejszy, a jednocześnie ważny moment. Ale dość już tej prywaty, przejdźmy do samego ślubu! 

W angielskim stylu

Magda i Janek, jak już wspomniałem, wybrali na miejsce ceremonii piękne, a zarazem bardzo eleganckie miejsce: Dwór Sieraków. Naprawdę ogromny, bo prawie czterohektarowy teren, który położony jest jakieś 20 minut jazdy samochodem od Krakowa. To miejsce powinno być znane wszystkim amatorom wina, ponieważ Dwór Sieraków może pochwalić się największą w Polsce kolekcją tego trunku. Sam budynek pochodzi jeszcze z połowy XIX wieku i muszę przyznać, że czuć w nim nieprawdopodobną historię, jaka za nim stoi. Każdy z apartamentów w Dwór Sieraków jest urządzony ze smakiem, w angielskim stylu i z dbałością o każdy szczegół. Wnętrza te doskonale dopełniały wyjątkowy klimat tego dnia, a jednocześnie pozwoliły młodym na pełne wyluzowanie przed spotkaniem z całą rodziną. Uśmiech nie schodził im z twarzy, ciągłe żarty i śmiech wypełniały całe pomieszczenie, a wino w kieliszkach się nie kończyło. 

Historia pisana szczęściem

Magda tego dnia postawiła na klasyczną suknię z wieloma warstwami. Całość looku dopełniały delikatne ozdoby w spiętych włosach i przepiękny makijaż. Wyglądała olśniewająco – i wiecie, mówię to z perspektywy fotografa! Kto mnie zna, ten wie, że jako kolega nigdy bym tak nie słodził. 😉 Janek z kolei na tę uroczystość wybrał elegancki garnitur z Poszetki. Moment ich spotkania, już w całym tym ślubnym wydaniu, było wzruszające i urocze zarazem. Tak sobie myślę, że patrząc na uśmiech młodych, który nie schodził im z twarzy ani przez chwilę już przez całą ceremonię, a później i wesele – nie pozostawia żadnych wątpliwości co do tego, że Ci dwoje są po prostu dla siebie stworzeni.

Jeśli spojrzycie tylko na te zdjęcia i na bijące z nich szczęście, będziecie mieli tylko pewność tego, że te zdjęcia po prostu robiły się same. Sama ceremonia cywilna odbyła się w parku na terenie Dwór Sieraków, wśród drzew i przy pięknych kwiatowych dekoracjach, których autorką była Umajona. Po ceremonii i życzeniach, wszyscy udali się do namiotu, gdzie miało odbyć się wesele, a ja wyciągnąłem moją parę, aby wykorzystać piękne światło i bardzo fotogeniczne tereny parku w Dwór Sieraków, by zrobić jeszcze parę zdjęć. Udało nam się to wtedy, jak i późniejszym wieczorem, korzystając z romantycznie oświetlonej scenerii. Co mogę jeszcze dodać? Może będę z tym nudny, ale uwielbiam w mojej pracy patrzeć na takie szczęście, a to nie znikały z twarzy Magdy i Janka do samego końca imprezy. I na sam koniec dodam tylko, ze każdemu życzę takiej pewności co do drugiej osoby.

Jeśli spodobał Wam się ten reportaż to zapraszam Was jeszcze na reportaż se słonecznej Toskanii oraz do mojej ulubionej Ruchenki na ślub humanistyczny.

organizacja: KM Wedding Planner
miejsce: Dwór Sieraków
makijaż: Make-up Manufacture
włosy: RUP Coiffeur
garnitur: Poszetka