Wesele w stodole // KAMILA + CYPRIAN

Wesele w stodole

KAMILA + CYPRIAN / Folwark Ruchenka

Jedno z najpiękniejszych miejsc na wesele w stodole w całej Polsce – Folwark Ruchenka. Miałem niebywałe szczęście pojawić się tam już w 2018 roku, co nie jest takie łatwe, jeśli mieszka się w Krakowie – wtedy śluby w okolicy Warszawy nie zdarzają się zbyt często (a szkoda).

Ta nowoczesna stodoła, starannie zaprojektowana przez cenionych architektów, nawet zimą prezentuje się znakomicie, jednak nie ma co się oszukiwać – każdy kto planuje tam swój ślub marzy o idealnej pogodzie. Zewnętrzny, drewniany parkiet do tańca ozdobiony najmodniejszymi w ostatnich sezonach girlandami świetlnymi to jeden z głównych elementów, które nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat.

Detale oraz dodatki, jakie możemy znaleźć w tym miejscu są po prostu genialne. Zauważcie, że wszystko jest proste, nic nie jest przekombinowane. To między innymi dlatego, że każda rzecz do siebie pasuje. Folwark Ruchenka, jako jedna z pierwszych stodół na wesela w Polsce, zaprojektowała wszystko maksymalnie uniwersalnie, tak aby stodoła zachowała swoją oryginalną formę jak najdłużej. Proste krzesła, drewniane, długie stoły, które zachęcają do wspólnych rozmów oraz niepowtarzalny boho design całego obiektu zapewniają niecodzienny klimat, który goście zapamiętają na długie lata i z pewnością z przyjemnością tam powrócą.

Kamila i Cyprian niestety nie mieli tyle szczęścia do pogody co do miejsca. Ulewny deszcz zaskoczył tego dnia wszystkich. Jednak nie stanowił żadnej przeszkody dla wyśmienitej zabawy – można wręcz powiedzieć, że ograniczona powierzchnia do tańca w środku sprawiła, że atmosfera na tym weselu stała się jeszcze bardziej gorąca.
Zagrało wszystko: świetna muzyka, światło, ale przede wszystkim wspaniali ludzie. O świetle pozwolę sobie napisać trochę więcej, ponieważ to ono zachowuje lub zupełnie psuje klimat wesela w stodole. DJ Mess, który grał u Kamili i Cypriana okazał się świetnie przygotowany do oświetlenia takiego obiektu, ponieważ posiadał ciepłe, żółte lampy podkreślające drewniane elementy folwarku. Pamiętajcie, że planując wesele w stodole należy wybrać DJ’a, który posiada odpowiedni sprzęt i nie popsuje całego klimatu barn wedding, na którym nam zależy. Z całego serca polecam Wam Marcina, który oprócz świetnej muzyki, oferuje odpowiednie, wysokiej klasy oświetlenie.

Zobaczcie sami jak wygląda wesele w stodole, kiedy goście poczują ten niepowtarzalny klimat.

Folwark Ruchenka

Folwark Ruchenka

Folwark Ruchenka

Tak na swojej stronie, Folwark Ruchenka pisze o swojej historii:
Folwark Ruchenka to rodzinna posiadłość. Stodoła, jak i całe zabudowania zostały wzniesione przez pradziadków obecnych gospodarzy, Henrykę i Wacława Solków w latach 30-tych ubiegłego wieku.

Jest to oryginalna nazwa folwarku, który przed wojną funkcjonował w tej okolicy, a którego ślady odnaleźliśmy na zachowanych rodzinnych mapach. Czas II wojny światowej nie oszczędził tego regionu, wojska niemieckie doszczętnie zniszczyły folwark, a w domu pradziadków przez cały okres zaboru funkcjonował posterunek niemieckiego wojska. Dlatego podczas gruntownych remontów odnaleźliśmy tajne skrytki, przedmioty oraz kule, które pozostawili oprawcy, a które dziś udostępniamy jako ciekawostki do oglądania.

Teren otaczający gospodarstwo to ziemia o najwyższej klasie w Polsce (1/2), dlatego po dziś na każdym niezagospodarowanym skrawku ziemi znajdziemy uprawy rolnicze. Dzięki temu na posiadłości odnajdziesz wiele maszyn i narzędzi po pradziadkach, które stanowią naturalną wystawę. Wszystkie zgromadzone wystawy pochodzą wyłącznie z rodzinnych pamiątek i były autentycznie wykorzystywane przez ówczesnych gospodarzy.

Folwark Ruchenka

wesele w stodole wesele w stodole

Folwark RuchenkaFolwark Ruchenka

Folwark Ruchenka

Folwark Ruchenka to jest to miejsce, gdzie chciałbym fotografować ślub przynajmniej raz do roku. Dzięki klimatowi tej boho stodoły ładuję swoje baterie na kolejne miesiące i zawsze czekam niecierpliwie, aż będę mógł zabrać się za obróbkę materiału z takiego ślubu. Stodołę ze zdjęć znajdziecie w sieci bez problemu, zainspirowała tak wielu, że internet pęka w szwach od zdjęć z ich realizacji, dla leniuszków zamieszczam link: Folwark Ruchenka.

Rok po ślubie Kamili i Cypriana miałem przyjemność fotografować kolejne wesele w Ruchence, które znajdziecie pod tym adresem. Jeśli i Wy planujecie wesele w stodole i podobał Wam się ten reportaż ślubny to koniecznie dajcie znać i zapytajcie o ofertę!